טיפול משפחתי, הדרכת הורים

טיפול משפחתי. הדרכת הורים.

אנו הבאנו את ילדנו לעולם מתוך רצון להיות ההורים הכי טובים עבורם ולספק להם את צרכיהם בצורה האופטימאלית.
ילדינו הם הקשר הכי משמעותי עבורנו אך אף אחד לא הכין אותנו לקשיים הכרוכים בגידולם.

לצד האהבה הגדולה שאנו רוחשים לילדנו, אנו חווים התמודדויות לא קלות אשר גורמות לנו לא אחת לחוש תסכול, אשמה וחוסר אונים מולם. אנו מתמודדים עם נושאים כבדי משקל כמו הצבת גבולות, בעיות משמעת, בעיות שינה, מריבות בין האחים, בעיות תקשורת ,תוקפנות, חרדות ופחדים, חוסר רצון ללמידה, פינוק מול עצמאות, קשיים חברתיים של ילדנו ועוד.
ילדינו האהובים, הן הקטנים והן המתבגרים, "הופכים" להיות מאיימים ומעמידים אותנו מול מצבים של חוסר אונים ותסכול רב, ומערערים את איזון הכוחות בתוך המשפחה.

הסיבות שמקצוע ההורות הינו כה מורכב ומאתגר הן רבות ומגוונות. אין ספק שאחת הסיבות לכך היא שבעידן המודרני ההורות שונה מהעידן המסורתי. אנו ניזונים ממסרים מבלבלים לגבי איזה הורה אני צריך להיות ומתמודדים עם דילמות ערכיות כמו הורה "מאפשר" מול הורה "סמכותי", הורה "חבר" מול הורה "קפדן".
בנוסף לכך, מתווספים למורכבות שבגידול ילדינו סיבות שונות:
מיתוסים עליהם התחנכו כמו "הורים אוהבים תמיד את ילדיהם" או "שילדים חייבים להיות מחונכים" וכו'.
ציפיות לא מותאמות מעצמנו ומילדנו כמו "אני אתן לילדיי כל מה שלא קיבלתי".
ידע - כל שלב בהתפתחות של ילדינו מאופיין במס' מאפיינים ייחודים. כאשר נכיר מאפיינים אלו אז נוכל להתמודד עם הקשיים ביתר הבנה וביתר סבלנות .
מסרים וחוויות אשר ספגנו בילדותינו והיסטוריית ילדותנו משפיעים כיום על ההתנהגות ההורית שלנו.
לזוגיות שלנו במערכת הנישואין ישנה השפעה רבה על ההורות שלנו. כמו היכולת לגבות אחד את השני.

מדוע כדאי לכם לפנות כדי לקבל הדרכת הורים במסגרת טיפול משפחתי?

 

כאשר אתם מגיעים להדרכה וייעוץ מתוך מצוקה, אתם לוקחים אחריות על תפקידכם כהורים לשנות את המצב , אתם נותנים לעצמכם הזדמנות ליצירת יחסים אחרים עם ילדיכם אשר תהיה לכך השפעה לטווח הקצר ולטווח הארוך.

מניסיוני, הורים אשר קיבלו הדרכה וייעוץ במסגרת טיפול משפחתי, דיווחו על שינוי משמעותי ביחסיהם עם ילדיהם. בהדרכה ובייעוץ אתם לומדים להכיר את הסיבות אשר הובילו לקשיים ורוכשים כלים חדשים בהתמודדות עם הקשיים ההוריים. אתם מסגלים לעצמכם הורות אשר תגרום לשיפור תחושת שביעות הרצון מההורות שלכם, תשפר את מצבם של ילדיכם ותעניק לכם יחסים אינטימיים וקרובים עם ילדיכם.

<
דף הבית | טיפול אישי | טיפול זוגי | טיפול משפחתי | צרו קשר
עדה אביעד, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת © 2010-2012 כל הזכויות שמורות

בניית אתר: ePlace