טיפול זוגי

טיפול זוגי. משברים בנישואין.

אחד הצמתים המשמעותיים בחיינו הוא בחירת בן זוג וניהול חיי נישואין מספקים.
חיי נישואין צריכים להיות מבוססים על חברות אמיתית, אמון, הערכה הדדית, תקשורת טובה וכמובן משיכה פיזית ותשוקה.

לאחר תקופת ירח הדבש ועם המעבר לחיי שגרה אנו מגלים לעיתים שהמציאות טופחת על פנינו וחלום הזוגיות המושלמת הולך ונגוז למרות הכוונות הטובות.

הסיבות שיכולות להביא למשבר בחיי הזוגיות או לקצר בין בני הזוג הן בעיקר בעיות תקשורת, האשמות הדדיות ותחושה של תסכול או אכזבה מבן הזוג.
יכולות להיות סיבות הקשורות להיסטוריה האישית של כל אחד מבני הזוג או משברים אישיים שהם עוברים.
במידה ותחושות תסכול אלו לא מטופלות, המשקעים מצטברים ויוצרים מתח והתרחקות האחד מהשני.

הסיבות לכך שתהליך כזה מתרחש והקשר הזוגי אינו משביע רצון הן רבות ומגוונות, סיבות אשר קשורות להיסטוריית חיינו ולסיבות עכשוויות.
בני זוג נשואים צריכים להתמודד עם אתגרים רבים וחולקים במטלות שונות וקשיים שללא עזרה חיצונית יכולים לערער את זוגיותם. קשר של נישואין שונה מכל קשר אחר בכך שהוא מחייב את בני הזוג לחלוק את חייהם בכל המישורים – הם שותפים בניהול משק הבית, הורות ומטלות יומיומיות שונות. במקביל לכך, כדי לשמר את הזוגיות יש להקדיש זמן גם לבילוי זמן איכות ביחד, מיניות, תקשורת טובה ועוד.

זוגות רבים ממשיכים חיי זוגיות שאינם מספקים וחווים חוסר שביעות הדדית מבלי לטפל בקשיים אותם הם חווים.

טיפול זוגי נכון מעניק לכם הזדמנות למפגש זוגי אחר אחד עם השני, במהלכו אתם למדים להכיר אחד את השני בדרך שונה, תוך פיתוח הבנה ומודעות כלפי בן הזוג שלכם והעמקה של האינטימיות הזוגית.
בנוסף, טיפול זוגי מסייע לכם לרכוש מיומנויות וכלים בהתמודדות עם הקונפליקטים הזוגיים.

ה"דרך הקלה" להתמודד עם הקשיים הזוגיים היא פרידה וגירושין. אך רגע לפני שמקבלים החלטה כה גורלית, אתם מוזמנים לפגישת ייעוץ זוגי.
טיפול זוגי של מטפל מקצועי ורגיש יכול להציל את הקשר הזוגי באמצעות הכוונה נכונה. כל שעליכם לעשות הוא לקחת החלטה אמיצה – לבקש עזרה של מטפל זוגי ולקבל ייעוץ מקצועי על מנת לפתור את משבר הזוגיות.

זוגיות היא כוח משמעותי בחיינו – כאשר הזוגיות טובה יש בכוחה להעניק לנו כוח רב והשפעתה החיובית ניכרת בכל מעגלי חיינו. אך כאשר הזוגיות רעועה היא מחלישה אותנו וכל תחום של חיינו נפגע.

מנסיוני, הטיפול הזוגי הצליח לפתוח לזוגות רבים דלת חדשה לזוגיות גם בנישואים ראשונים ובמורכבות של פרק ב' . הזוגות חשו לאחר הטיפול נינוחים יותר בקשר הזוגי, הזוגיות התחזקה ואיתה צמחה גם קירבה וחברות הדדית.

דף הבית | טיפול אישי | טיפול זוגי | טיפול משפחתי | צרו קשר
עדה אביעד, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת © 2010-2012 כל הזכויות שמורות

בניית אתר: ePlace