מריבות בין בני זוג

זוגיות אלו יחסים אינטנסיביים ,הנושקים בתחומי החים השונים כמו..... מטבעם יוצרים קונפליקטים ומזמנים מריבות
למריבות יש ערך חיובי כי דרכם אנחנו רוצים שיבינו אותנו יותר,
זוגות שאינם רבים כלל ,יכול לבטא ריחוק ואף ניתוק ביחסים.

על כן השאלה היא לא אם לריב אלא איך לריב.

ישנם זוגות כאשר הם רבים, הם נוהגים להשפיל, להשתמש בבני משפחה, להעליב ,להעלות אירועים מההיסטוריה הזוגית ,מריבה כזו הינה הרסנית במובן הזה ,שבתוך המריבה כבר מזמן אנחנו לא רבים על הדבר המהותי שעליו בעצם רבנו אלא אנחנו כבר רבים על הדברים שנאמרו ואנחנו מגיבים מתוך המקום הפגוע,, מריבה כזו אינה מקדמת את הנושא עליו רבנו ואף מותירה אותנו עם תחושות קשות של תסכול וחוסר אונים.

לעומת זאת, יש מריבה בונה בה אנחנו רבים באופן ענייני וממוקד על הנושא עליו אנו רבים בלי לגדף, להשפיל ,בלי הכניס נושאים אחרים שאינם רלוונטיים למריבה.
כאשר אנחנו מצליחים לריב נכון, התחושה אחר כך היא של הקלה ותחושה כי אני מובנת.
מריבה טובה ממנפת את היחסים ומקדמת את הזוג לקראת השאיפות שלהם.
בזוגיות טובה אנחנו מבינים כי אנחנו יכולים להבין אחד את השני גם אם איננו מסכימים. נקודת המוצא כי שנינו אנשים שונים, עם ניסיון חיים אחר ,ערכים, מחשבות ורגשות שונים ומתוך כך אין מצופה מאתנו כי נחשוב ונרגיש אותו הדבר.
בזוגיות מותר להיות שונה ,בזוגיות יש מקום לדעות שונות ורצונות אחרים,ניתן לשלב בין הרצונות והצרכים השונים אם מכבדים את השונות.
כאשר ביחסים זוגיים מכבדים שונות זו ,הרבה מהמריבות נמנעות .

על מנת לדעת לריב ,עלינו להיות מצוידים ביכולת לתקשורת פתוחה ,ישירה, מקשיבה ומכבדת. תקשורת היא אבן היסוד בכל יחסים, בתקשורת אנחנו מתכוונים לא רק לתוכן המילולי אלא גם לשפת הגוף, הגוון בקול, למימיקה ועוד.
זוגות אשר קיימת ביניהם תקשורת חיובית, הם חשים כי הם יכולים לבוא לידי ביטוי בקשר, כי צרכיהם נשמעים ,הדבר גורם לתחושה של סיפוק והנאה מהקשר הזוגי.

הדרך בה אנחנו מקיימים את התקשורת שלנו מושפעת ממס' גורמים, החל מהתקשורת אליה היינו חשופים בבית הורינו, הפרעת הקשב שלנו, לתחושות שיש לנו בתוך הקשר הזוגי,לכעסים והמשקעים שאנו נושאים בתוכנו בנוגע ליחסים הזוגיים, לטמפרמנט שלנו ,לעיתוי השיחה.

ניתן ללמוד כיצד לקיים תקשורת חיובית, מניסיוני, זוגות אשר עברו אצלי תהליך של ייעוץ וטיפול, ולמדו לקיים תקשורת ממקום של הקשבה ,הבנה ,חשו תחושה לסיפוק, הם החלו להיפתח אחד לשני ,להעמיק את הקשר ביניהם וליצור קירבה.

דף הבית | טיפול אישי | טיפול זוגי | טיפול משפחתי | צרו קשר
עדה אביעד, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת © 2010-2012 כל הזכויות שמורות

בניית אתר: ePlace