נישואין - זוגיות - הורות

בעבר נישואין נתפסו כהתחייבות טוטאלית לטוב ולרע, כיום נישואין נחשבים כמסגרת מחייבת אך ברת המרה דבר המוביל לעלייה מתמדת באחוזי הגירושין וכן ליצירת תאי משפחה מגוונים כמו משפחות גרושות, חד הוריות ומשפחות ממין אחד.

הורות לעומת זוגיות עדיין נתפסת כהתחייבות ארוכת טווח והיא מתמשכת יותר מהעבר.
עם בעשורים הקודמים היית נאמן למשפחתך ולקהילה בה חיית ,הרי היום ניתנת לגיטימציה להיות נאמן לעצמך ולצרכייך יותר מאשר לקולקטיב .הגשמה עצמית והנאות החיים מהווים גורמים משמעותיים לא פחות מערכי המשפחה.

כיום טיב הקשר הזוגי נמדד על פי היחסים עצמם ,על הקשר הרגשי,אינטימיות וקירבה. מחקרים מצביעים כי העובדה שאחוז הגירושין גבוה אינו מעיד על ירידה בחשיבות המשפחה. עדיין גירושין נתפסים ונחווים כאירוע מכונן בחיים וכאחד ממשברי החיים הקשים עמם אנו מתמודדים. מכאן ניתן להבין כי ערך הזוגיות והמשפחה עדיין חזק.

למרות שניתן כיום דגש לאינדיבידואליות ,הצורך בזוגיות ,ביחסים אינטימיים וקירבה עדיין קיים והוא כה חשוב על כן צריך להיות מספק בניואנסים הדקים של קומוניקציה ואינטימיות לעומת העבר.

כבני אנוש אנו זקוקים לאהבה, לחוש כי אנו משמעותיים ,לקבל תמיכה ואישור ,אנו מצפים כי בן זוגנו יעניק לנו צרכים אלו.

הפער בין הצורך הבסיסי שלנו בזוגיות על כל מאפייניה מול השינוי בערכים האישיים אשר משפיע על יכולתנו להיות באינטימיות מוביל לעיתים קרובות למורכבות בקשר הזוגי, לקונפליקטים מהותיים ולתחושת תסכול וחוסר אונים.

מורכבות זו בזוגיות מהווה משימה מאתגרת בעידן של היום.

בטיפול וייעוץ זוגי ניתן לגשר בין פערים אלו וליצור תא משפתי בה האינדיבידואל והזוגיות יכולים להסתדר יחדיו תוך תחושת סיפוק אישי וקירבה.

דף הבית | טיפול אישי | טיפול זוגי | טיפול משפחתי | צרו קשר
עדה אביעד, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת © 2010-2012 כל הזכויות שמורות

בניית אתר: ePlace